Prečo drevodom

Vážení zákazníci

Ponúkame Vám znovuobjavenú formu rýchleho, kvalitného a úsporného bývania v drevodome, postaveného podľa Vašich predstáv.

Stavba domu nie je jednoduchá záležitosť. Veď stavebná príprava, ako je zakúpenie pozemku, vypracovanie prípadnej štúdie, zhotovenie výkresovej dokumentácie potrebnej k stavebnému konaniu a samotné stavebné konanie - schvaľovanie stavby je časovo náročnejšie ako samotná stavba. Doporučujeme preto, každému zákazníkovi, aby si dôkladne premyslel tvar, veľkosť a usporiadanie rodinného domu. Aby si dal prepočítať jeho prevádzkové náklady.

Radi sa s Vami podelíme o naše skúsenosti pri osobnom stretnutí. Dokážeme naplniť Vašu predstavu o bývaní, predvedieme Vám niektorú z našich stavieb, či už samostatne stojaci dom, dvojdom, polyfunkčný dom alebo domy určené na rekreáciu. Pomôžeme Vám aj pri financovaní stavby.

Stretávame sa s názorom zákazníkov, že drevodom musí byť lacnejší od murovanej stavby niekedy až o 30%. Naopak v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, kde majú drevodomy tradíciu sú drahšie nakoľko sú obľúbenejšie ako u nás.

Murovaný dom Drevostavba
Krytina ok ok
Krov ok ok
Odvodnenie ok ok
Zatelpenie podkrovia ok ok
Komín ok ok
Hromozvod ok ok
Okná, dvere ok ok
Fasáda ok ok
Podlahy ok ok
Elektroinštalácia ok ok
Dlažby, obklady ok ok
Sanita ok ok
Voda ok ok
Kúrenie + plyn ok ok
Interierové dvere ok ok
Vnútorné maľovky ok ok
Obvodové steny ok ok
Vnútorné steny ok ok
Strop ok ok
Rýchlosť výstavby ok ok
Úspora vykurovania ok ok
Pocit z bývania ok ok

Charakteristika drevodomov:

Zdravé bývanieico
Pri výstavbe sú minimalizované mokré procesy a tým nevzniká zbytočná vlhkosť, ktorá pri klasických stavbách neumožňuje okamžité užívanie domu.

Ekologickýico
Hlavnou časťou je ihličnaté rezivo - obnoviteľný zdroj. Používa sa na konštrukciu obvodových stien, priečok, stropu, krovu, okien, vchodových dverí a plášťa stavby.

Variabilitaico
Ľubovoľné možnosti vonkajšieho tvaru domu a vnútorného usporiadanania priestoru

Nízke náklady na vykurovanieico
V porovnávajúcich testoch bola dokázaná minimálne 30% úspora pri vykurovaní

Krátka doba realizácieico
Tri mesiace od podpisu zmluvy (výroba, dodávka, montáž hrubej stavby podľa technického popisu)