Rozsah prác

Technický popis konštrukcie RD podľa dohodnutého rozsahu prác

Na základe dlhoročných skúseností s našimi zákazníkmi na slovenskom trhu, je rozšírené u našich klientov, dávať si stavať drevodomy ako hrubú stavbu, ktorá je dokončovaná s pomocou rodiny, alebo priateľov (obklady ,maľovanie a drobné elektropráce) čím sa zníži konečná cena domu.


kluc

Stavba na kľúč

Ako UHS a HS s dokončením interiéru. Vnútorné steny a strop - parozábrana, sadrokartón HR 12,5mm, vytmelený a vybrúsený, biely náter. Zloženie podlahy - nášľapná vrstva -koberec v obytných miestnostiach, keramická dlažba soc. zariadenia a chodba. Betónový poter, tepelná izolácia 150 mm, hydroizolácia 5mm. Keramické obklady stien v soc. zariadeniach a v kuchyni v bledých farbách výrobcu NOVOKER. Sanita - vaňa 160cm-1 kus, umývadlo-2 kusy, WC kombi-1 kus, umývadlová batéria-1 kus, vaňová batéria so sprchou-1 kus. Rozvody teplej a studenej vody a kanalizácia z plastu. Elektroinštalácia - elektrické rozvody z medených káblov, bytová ističová skrinka podľa elektroprojektu, vypínače a zásuvky -biele. Interiérové dvere a zárubne plné alebo presklené bielej farby. Schodisko - rezivo SM - konštrukcia využíva vnútorné steny. Vykurovanie je riešené teplovodným rozvodom z plastov s oceľovými radiátormi KORAD. Zdrojom tepla je teplovodný turbokotol PROTHERM. Kotol je aj zdrojom teplej úžitkovej vody.


hs

Hrubá stavba HS

Ako UHS: drevené eurookná a vstupné dvere, farba podľa dohody, krytina BRAMAC - moravská alebo alpská štandardných farieb, odvodnenie z pozinkovaného plechu, zateplená fasáda 150mm fasádny polystyrén, podkladová omietka so sklolaminátovou sieťkou, vrchná jemnoštruktúrová omietka bielej farby.


uhs

Ultra hrubá stavba UHS

Výroba, dodávka a montáž obvodových stien a nosných priečok hrúbky 12mm OSB, nosný rám 140x40mm, izolácia z minerálnej vaty HR 140mm, 12mm OSB, so zabudovanými trubkovými rozvodmi pre elektroinštaláciu. Nenosné priečky majú hrúbku izolácie 80mm. Dodávka a montáž stropnej konštrukcie podľa statického výpočtu so záklopom 14mm OSB, izolácia 100mm. Pri dodávke prízemného domu strop nahrádzajú stropné nosníky s izoláciou HR min. 400mm. Dodávka a montáž krovu s difúznou fóliou, kontralatami a latami.